Yeni Denge 20.10.2016

Yeni Denge 20.10.2016 RoyaleTrkc20.10.2016

Clash Royale'daki kart dengelemesiyle ilgili tutumumuz, oyun testinin ve istatistiklerin incelenmesiyle netlik kazanmaktadır. Özellikle kart kullanım oranlarına ve kazanma oranlarına bakıyoruz. Oyunu ince ayarlar yaparak ve olabildiğince eğlenceli kılmak için aylık dengeleme değişiklikleri yapacağız.

Dengeleme değişikliklerinin bu turunda, sevilen bir komboyu ele alıyoruz: Dev Zehir, İksir Toplayıcı ve daha fazlasına önemli bir değişiklik getirecek!

 

Dev: İsabet Puanı %5 düşürüldü

Daha önceki Dev değişikliğinde özellikle önemli yerlerde yeteri kadar güç alamadığımız için bu ek düzeltme (Zehirde yapılan değişiklikle birlikte) onu genel olarak daha iyi bir noktaya getirecek. Hedefimiz Dev Zehrin kuvvetini azaltmak olduğu için bu küçük bir değişiklik olsa da geçerli bir kombo olma özelliğini kaybettirmeyecek.

Zehir: Hareket ve saldırı hızı artık yavaşlamayacak

Zehrin “olayı” zamanla hasar vermek olduğu için ne kadar yavaşlayıp yavaşlamaması gerektiği üzerine düşündük. Sonuç olarak yavaşlamaması gerektiğine karar kıldık. Bu değişiklik Zehrin işlevini artıracak ve 10 saniye boyunca bir alanı kontrol etme becerisini azaltacak.

İksir Toplayıcı: İksir maliyeti 5’ten 6’ya yükseltildi, İksir kazanımı 7’den 8’e çıkarıldı, Ömür 10 saniye artırıldı

İksir Toplayıcı, küçük bir riskle iyi bir dönüş sağlayarak oyunun en sevilen kartlarından biri olmaya devam ediyor. İksir maliyetini 1 artırarak riski ve karşı saldırı fırsatını artıyoruz.

Kütük: Daha hızlı ve uzağa yuvarlanır, Hasar %9 artırıldı

Kütük Arena’daki yeri ve amacını hala bulamasa da bu değişiklikle arayışını sürdürürken daha etkili ve oynaması kolay hale gelecek.

İskelet Ordusu: İksir maliyeti 4’ten 3’e düşürüldü, İskelet sayısı 21’den 16’ya düşürüldü, İskelet seviyesi 5 artırıldı

Oyunun başlarında İskelet Ordusu kalplere korku salarken alan hasarı kartları çıktıkça kullanışlılığı azaldı. Daha ucuz maliyet ve az ama daha güçlü İskeletlerle zayıflıklarından kurtulacak - ve umarız eski ürkütücülüğüne geri kavuşacak!

Buz Golemi: Ölüm Hasarı uçan birliklere de hasar verecek

Hata düzeltmesi.

Golem: Ölüm Hasarı uçan birliklere de hasar verecek

Buz Goleminin Ölüm Hasarı ile tutarlı hale getirildi.


Clash Royale EkibiKaynak: Clash Royale Ekibi