Domuz Binicisi ve Dondurmaya Karşı Savunma Nasıl olmalı

Domuz Binicisi ve Dondurmaya Karşı Savunma Nasıl olmalı RoyaleTrkc7.06.2016

Rakibiniz domuz binicisi gönderdiği zaman olası bir dondurma büyüsü ihtimaline karşı hazırlıklı olmalısınız. Buna engel olmak için kalenizin önüne bir bomba kulesi, goblin kulübesi, mezar taşı, felaket kulesi, barbar kulübesi, top gibi binalar koymanız gerekir. Yoksa domuz biniciler direk kalenize gelir ve yıkar. Bu kartlar sadece domuz ve dondurma büyüsü için değil aynı zamanda X yayı, balon ve golem için etkilidir.
Şimdi dondurma büyüsünün etki alanından bahsedelim. Resimde de görüldüğü gibi bu büyü kule ve ana binamızı etkisiz hale getirebilir. Bu yüzden o alanlardan özellikle okçu, cadı, mızraklı goblin, büyücü yollamayınız.
Resme bakacak olursak en iyi asker gönderme yerinin mavi renkle işaretlenmiş yer olduğunu görebilirsiniz. Dondurucudan kaçmak için ana bina ve kulenin yanlarına asker doldurmak işe yaramayacaktır. Dondurma büyüsü binaları durdursa bile uzun menzilli saldırıda kullanacağınız okçu, silahşör, mızraklı goblin, büyücü, domuz binicisini etkisiz hale getirecektir.
Silahşör (diğer saldırganların arasında değişir) taç ve arena kulesi arasına yerleştirmeyin mavi alana yerleştirin yoksa silahşörde donmuş olur. Diğer düşünülmesi gereken şey ise arena kulesinin biri saldırıya uğradığında savunmaya taç kulesi de devreye girer. Böylece arena kulesi ve taç kulesinin ortasından asker yollanmaması gerekir. Ancak yine de domuz binici ve dondurma büyüsü ile çok kolay kazanabilirsiniz.
Gelelim bina yerleştirmeye binayı düzgün yerleştirme çok önemlidir. Mavi renkle işaretli bölge bina için en iyi bölgedir. Bu sadece dondurma büyüsünden kaçmak için en iyi yol değildir. Hala taç kulesi ve arena kulesi aynı anda dondurulabilir. Ayrıca rakibinizin domuz binicisi yolladığını görmeden binayı yerleştirmeyin. Böylece rakibinizi şaşırtır stratejinizi (savunma) de anlayamaz. Ama binayı yerleştirirken çabuk karar vermelisiniz. Unutulmaması gereken şey domuz binicisi ile uğraşırken bütün askerlerinizi yollamayın. Çünkü saldırgan diğer kulenize goblin ve mini pekka göndererek saldırıya devam eder ve sizde savunmasız kalırsınız. İksiri düşük askerlerle savunma yapmalısınız. Mesela savunmada 2 iksirli goblinleri kullanabilirsiniz.

Şansınız Bol Olsun

Shafak & Siyah