Dengeleme Değişiklikleri Geliyor! (15/12)

Dengeleme Değişiklikleri Geliyor! (15/12) RoyaleTrkc12.12.2016

Clash Royale'daki kart dengelemesiyle ilgili tutumumuz, oyun testinin ve istatistiklerin incelenmesiyle netlik kazanmaktadır. Özellikle kart kullanım oranlarına ve kazanma oranlarına bakıyoruz. Oyunu ince ayarlar yaparak ve olabildiğince eğlenceli kılmak için aylık dengeleme değişiklikleri yapacağız.

Bu denge değişikliği turunda Elit Barbarları gerçekten Elitleştiriyor, Kasırganın daha güçlü olmasını sağlıyor ve çok daha fazlasını gerçekleştiriyoruz!

Elit Barbarlar: İsabet Puanı: +%19, Hasar: +%14, Vuruş Hızı: 1,5’ten 1,4’e

  • Başlangıçtaki gücünü göz ardı etmişiz ve onları gerçekten Elit kılmak için ciddi değişiklikler yapmak istiyoruz! Bu değişikliklerle daha sıkı ve hızlı vururken alt edilmeleri daha çok zaman alacak.

Kasırga: Alan: +%10, daha güçlü çekme

  • Kasırga eğlenceli ve ilginç etkileşimlerde bulunabilse de şu an sık kullanılmıyor. Daha geniş bir alan ve artırılmış “çekme gücüyle” daha başarılı bir Kasırga için fırsatlar doğmuş olacak!

Cehennem Ejderhası: İsabet Puanı: +%5, 0,4 saniye daha hızlı tekrar hedef alır

  • Cehennem Ejderhasının kullanım oranı çok düşük olduğu için daha fazla İsabet Puanına ihtiyacı olduğunu düşündük. Ne de olsa sıkı bir miğferi var! Daha hızlı hedef alacak ve böylece dikkati daha az dağılmış olacak.

Balon: Ölüm Hasarı: +%105, Ölüm Hasarı patlama çapı: +%50

  • Balon rakibinin kulesine eriştiğinde kocaman olsa da olmazsa büyük bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Ölüm Hasarını artırarak Goblinleri ve hatta Okçuları öldürerek Arenada daha tutarlı bir etkiye sahip olmuş olacak.

Büyücü: Vuruş Hızı: 1,6 saniyeden 1,4’e, ilk saldırı 0,2 saniye daha yavaş gelecek

  • Yıldırım tarafından öldürebilecek 5’li bir İksir kartı olan Büyücü, riske değmesi için daha fazla güce ihtiyaç duyuyor.

Dev İskelet: Hasar +%8

  • Herkesin en sevdiği büyük iskelet, bir bomba ile geri dönüyor! Umarız. Kullanım oranları sonlara doğru azalıyor ve onu daha çekici hale getirmenin yollarını arıyoruz. Bu sırada bir Goblin sürüsünü aşmasını sağlayacak küçük bir hasar artışı gerçekleştirdik.

Oduncu: İsabet Puanı +%6

  • Daha fazla İsabet Puanı onun daha uzun süre hayatta kalmasını ve destek birliklerine Öfke menziline girmesi için yeterli zamanı sağlamış olacak!

Bombacı: Hasar +%4

  • Bu değişiklik Bombacının Okçuları tek seferde vurmasını sağlayarak onu bazı destelere sokacak.

Havan: Kaya patlaması çapı +%11

  • Havanın kayaları daha gürültülü bir şekilde yere inerek daha geniş bir alana hasar verir. Havanı oyun içinde daha güvenilir hale getirirken güç seviyelerini çok da düşürmemeyi hedefliyoruz.

Ayna: 8. Seviye Ayna, tekrar maksimum +1 seviye kartlar oluşturacak

Clash Royale EkibiKaynak: Clash Royale Ekibi