Clash Royale En iyi 20 Kart Listesi Haziran ayında Dünyanın En iyi 100 oyuncusunun Kullandığı Kartlar.

Clash Royale En iyi 20 Kart Listesi Haziran ayında Dünyanın En iyi 100 oyuncusunun Kullandığı Kartlar. RoyaleTrkc14.06.2016

En popüler 8 kart kesinlikle en iyi desteyi oluşturmaz. Altın ile kartları yükseltmek istiyorsanız önce bu listeye göz atmanızı öneririz.  Dünyanın en iyi oyuncularının destelerini kullanmak istiyorsanız bu listedeki 20 kartı yükseltmelisiniz.

Alt arena seviyelerinde bu kartlar en iyi desteyi oluşturmayabilir. Ancak sıralamada yukarı çıkmak için yüksek arenalarda bu kartları kullanmak zorunda kalacaksınız. En iyi 20 kart ile oyuna başladığınızda listenin üst sıralarına çıktığınızı göreceksiniz.

 


20. Dev

Dev bu ay daha popüler olarak 20. Sıraya yerleşti. Böylece Kraliyet Devini alt sıralarda bırakmış oldu.(Kraliyet Devi 18. Sıradan 35. Sıraya düştü) Dev dayanıklılığı sayesinde bu yerini hak ediyor.

 


19. Barbarlar

Barbarlar harcadıkları iksire göre yüksek performans gösterirler. Düşman tarafından gönderilen golem, dev ve pekka gibi askerlere karşılık gönderildiğinde büyük hasar verirler. Ayrıca kıvılcımı etkisiz hale getirmek için iskeletlerle beraber kullanılabilirler.

 


18. Dondurma

Domuz biniciyle beraber kullanıldığında çok etkili bir büyüdür. Bu büyüyü kalenize yapılan saldırılarda savunma için de kullanabilirsiniz.

 


17. Yıldırım

En iyi 100 oyuncu içinde Yıldırım 15 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.

 


16. Oklar

Oklar hemen hemen her desteye uyum sağlayan karttır. Bu kartı mümkün olduğunca yükseltmelisiniz. Oklar daha çok minyon ve goblin sürülerine karşılık kullanılır ve size 2 iksir avantaj sağlar. En iyi 100 oyuncu içinde Oklar 16 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.15. Mızraklı Goblinler

2 iksir gibi düşük bir maliyeti vardır. Hava saldırılarına karşı ve düşman birliklerinin dikkatini dağıtmak için kullanılır.

 


14. Valkür

Son güncellemeden sonra valkür daha güçlü oldu. Goblinler ve mızraklı goblinler gibi asker sürülerinin içine atıldığında tek vuruşta hepsini yok edecektir. Prens ve kara prense karşı da kullanılabilir. Aynı zamanda kulelere zarar vermek için de kullanabilirsiniz.

 


13. Silahşör

Silahşörler hasar etkisi büyük olan askerlerle beraber kullanırlar. Uzun menzili sayesinde topla beraber kullanıldığında savunmaya yardımcı olur. En iyi 100 oyuncu içinde Silahşör 24 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.

 


12. Goblinler

Güçlü düşman askerleri ve kulelerinin hedeflerini şaşırtmak için kullanabilirsiniz.

 


11. Madenci

En iyi 100 oyuncu içinde Madenci 34 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.

 


10. Minyon Sürüsü

Rakibiniz oklar ve ateş topu ile karşılık vermediği sürece minyon sürüsü düşman askerine ve kulelerine büyük hasar verecektir. En iyi 100 oyuncu içinde Minyon Sürüsü 35 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.

 


9. Minyonlar

Minyonlar 3 iksire mal olmaktadır. Kalabalık saldırılarda kullanılabilir. Ayrıca karşı tarafın oklarla karşılık vermesi sonucu oklar devre dışı kaldığı için avantaj sağlar. En iyi 100 oyuncu içinde Minyonlar 36 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.

 


8. Zehir

Bu kart çok kullanılmaya başlandı. Asker birimlerine toplu hasar verebiliyor. Aynı zamanda rakibi diğer yönden kart oynamaya zorluyor. En iyi 100 oyuncu içinde Zehir 40 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.7. Domuz Binici

Düşman kulesini yıkmak için domuz binici kullanılır. Düşmanın savunma için bina kartı yok ise domuz binici kuleye ciddi hasar verecektir. En iyi 100 oyuncu içinde Domuz Binici 41 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.

 


6. Mini Pekka

Düşük iksir maliyetine karşı yüksek hasar verir. Güçlü askerlere ve düşman kulesine karşı ağır hasarlar vererek yok edebilir.

 


5. İskeletler

Mayıs 2016 güncellemesinden sonra iskeletler daha iyi oldu. Sadece 1 iksir karşılığında 4 iskelet ile düşman askerlerinin dikkatini dağıtabilirsiniz. Bir kıvılcımın üzerine isketeleri gönderdiğinizde 5 iksir avantaj sağlayabilirsiniz. En iyi 100 oyuncu içinde İskeletler 54 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.4. Prenses

Uzun mesafeden asker birliklerine ve kulelere saldırır. Prenses ile başa çıkmak için oklar ve ateş topu kullanılabilir. En iyi 100 oyuncu içinde Prenses 54 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.

 


3. Çarpma

2 iksire mal olur. Düşman birimleri ve kulelerini 1 sn ne durdurur ve aynı zamanda hasar verir. En iyi 100 oyuncu içinde Çarpma 65 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.

 


2. İksir Toplayıcı

Eğer yüksek iksir maliyetli birimler kullanıyorsanız (kıvılcım, lav tazısı, kraliyet devi gibi) iksir toplayıcıya ihtiyacınız vardır. Bu kart size 9.8 sn bir +1 iksir kazandırır. En iyi 100 oyuncu içinde İksir Toplayıcısı 69 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.

 


1. Top

Düşük iksir maliyetine karşılık oldukça güçlü bir savunması vardır. Düşman kulesi yerine topa saldırır. Bu da size savunma için zaman kazandırır. En iyi oyuncuların da %80’i destelerinde topu kullanmaktadır. En iyi 100 oyuncu içinde Top 79 oyuncu tarafından destelerinde kullanılmıştır.

Kaynak: Oyvind