Clash Royale Efsanevi Kartlar

Clash Royale Efsanevi Kartlar RoyaleTrkc8/15/2017

Clash Royale'daki efsanevi kartlarla ilgili bazı ipuçları vermek istiyoruz. Mevcut deste için hangisinin en iyisi olduğu ve nasıl bunların en iyi şekilde kullanıldığını göreceksiniz. Hangi Efsanevi satın almalı, bizim destemize uygun mu?

 

Desteniz için en iyi Efsanevi Kart’ı seçin!

Efsanevi kartlarımızdan bahsetmeden önce, sizin için bazı temel ipuçlarını burada bulabilirsiniz:

Kullanmak istediğiniz Efsanevi nedeniyle destenizi değiştirmeye çalışmayın ve desteleri yaratmaya çalışmayın. Bunun yerine, desteye uygun olan birini satın alın. Örneğin, Kraliyet Devi kullanmaya çok istiyorsanız, Prenses, Buz Sihirbazı veya Oduncu Lav Tazısını satın almaktan çok bekleyip doğru kartı satın almak daha doğru olacaktır. Ancak, bazen, efsanevi bir karta dayanan bütün yeni desteyi oluşturmak bazen çok iyi sonuçlar verebiliyor. Örneğin, Kıvılcım kullanmak istiyorsunuz, destenizi de bu karta göre oluşturmalısınız.

Destenize en uygun Efsanevi

Gerçekten kaç efsanevi karta ihtiyacınız var? Unutmayın, sahip olduğunuz fazla miktarda efsanevi kartlar, deste seviyenizi yükseltirken sizi çok fazla zorlar. Efsanevi kartı satın almadan önce iki kez düşünün. 40.000 Altın boşa harcamayın. 40.000 Altın biriktirmek genellikle 3 haftaya kadar sürer. Ayrıca paranızı kullanarak paket satın alabilirsiniz.


Clash Royale'de En İyi Efsanevi Kartlar

Şimdi, kılavuzun ana bölümüne geçelim. Aşağıdaki listede Clash Royale'deki Efsanevi kartların popülerlik sıralamasını inceleyelim.


12 - Kıvılcım


Clash Royale Kıvılcım

Özellikle alt arenalarda iyi bir kart. Bununla birlikte, üst  Arena oyuncularının çoğu Kıvılcım ile nasıl başa çıkacaklarını öğrenmiş olurlar. Çok yavaş vuruş hızı ve Canının az oluşu sebebiyle imha edilmesi çok kolaydır. Bununla birlikte, Dev veya Golem gibi bir tankın arkasında çok iyi çalışır (Dev, İksir maliyetinin düşük olması nedeniyle Kıvılcım ile daha iyidir).


11 - Oduncu


Clash Royale Oduncu

Oduncu, Mini PEKKA'nın efsanevi bir versiyonudur. Daha kırılgan olmasına rağmen, öfke etkisi ve hızı, Lav Tazısı, Golem veya Dev gibi bir tankın arkasında büyük bir iş yapabilir. Balon, Cadı, Minyonlar ve Gece Cadısı ile iyi bir takım oluşturur. Şu anda, Oduncu Golem destesinde revaçta gözüküyor.


10 – Lav Tazısı


Clash Royale Lav Tazısı

Lav Tazısı, oyundaki tek uçan tanktır. Lav Tazısı düşük hasar vermesine karşın öldükten sonra doğan Lav Köpekleri ağır hasar verebiliyor. Bir Lav Köpeği çok zayıftır ama altısı birlikte ölümcüldür. Lav Tazısı yüksek Can seviyesi sayesinde ölmeden hedefine ulaşır. Elbette ki zayıf yönleri var. En başta 7 iksir maliyetidir. Lav Tazısı İksir Toplayıcı ile kullanılması avantajlıdır.


9 - Cehennem Ejderhası


Clash Royale Cehennem Ejderhası

Düşük can seviyesi onu yok etmeyi çok kolaylaştırıyor (Oduncu gibi). Aslında bu listede 11 numara olmasının başlıca sebebi budur. Çoğu oyuncu tankları yok etmek için Cehennem Ejderhası’nı kullanır, ancak Cehennem Kulesi bu işi zaten yapabilir. Ancak hücumda doğru oynanırsa çok can sıkıcı olabilir. Hücumda, Cehennem Ejderhası, oyundaki herhangi bir birlikteki en yüksek hasar gücüne sahip olduğu için Lav Tazısı’nın arkasında neredeyse durdurulamaz ve 0,4 saniyelik isabet hızı vardır. Bu çok avantaj gibi gelebilir, ancak yine de onun düşük Canı unutulmamalıdır. Basit birlikler bile onu yok edebilir. Neyse ki, sadece 4 İksir maliyeti vardır.


8 - Gece Cadısı


Clash Royale Gece Cadısı

Gece Cadı bilindiği gibi yeni bir Kart. Gece Cadısı bir yakın dövüşçüdür ve Yarasalar ise havada uçarak onu korur ve destekler. Gece Cadısı öldüğünde, (Lav Tazısı gibi) Yarasa doğurur. Hem o hem de yarasalarının oldukça etkileyici bir zararı var. Okçu veya Buz Golem kullanmadığınız sürece kendisine karşı koymak gerçekten kolay değildir. Ayrıca, tek başına bir Kuleyi kolayca yok edebilir. Daha çok yeni bir kart olduğunu unutmayın.


7 - Haydut


Clash Royale Haydut

Haydut çok can sıkıcı olabiliyor. Hareket halindeyken herhangi bir saldırıdan etkilenmez ve çok etkili olabilir. Eşdeğer seviyedeki Gece Cadısı ile aynı Can seviyesine sahiptir, ancak özel yeteneklerinden dolayı daha iyidir. Bu onu hem savunmada hem de hücumda üstün kılar. Yüksek çarpma hızı nedeniyle bir Kuleye çok fazla zarar verir.


6 - Prenses


Clash Royale Prenses

Savunmada, uzaktaki birliklere (9 Kare) hasar verebilir. Eğer onu öldürecek bir birliğiniz o esnada yok ise çok sinir bozucu olur. Kuleye etkili bir şekilde hasar verebilir. Prenses ’in Canı oldukça düşüktür. O yüzden kolayca ölür ancak çok fazla oyuncu Prenses kullanır.


5 - Madenci


Clash Royale Madenci

Arenada bir anda ortaya çıkma özelliği madenciyi mükemmel bir kart haline getiriyor! Yüksek Can seviyesi sayesinde oyunda vazgeçilmez bir kart olarak yerini alıyor. Pek çok farklı kartla takım olma özelliğine sahiptir. Ayrıca sadece 3 İksire mal oluyor. Lav Tazısı, Golem, Dev ve Üç Silahşorlar ile birlikte sık sık karşıma çıkıyor. İksir Toplayıcı yok ve rakibin dikkatini dağıtmak için iyi bir kart.


4 - Mezarlık


Clash Royale Mezarlık

Oyundaki 1 numaralı efsanevi mezarlık. 5 kare yarıçapı içinde her 0.5 saniyede İskelet oluşturan on saniyelik büyüdür. Bu kartla, genellikle en az bir taç garantilidir! Mega Minyon, Valkür gibi birliklerinden Lav Tazısı, Golem vs. gibi ağır tanklara kadar oyundaki pek çok kartla kolayca eşleştirebilir siniz. Bu kartı etkisiz kılmak için Okçular, Minyonlar, Minyon Sürüsü, Valkür, Zehir ve Bebek Ejder kullanabilirsiniz. Dondurma ile beraber kullanarak ölümcül etkiler yaratabilirsiniz. Aslında, mezarlık biraz fazla güçlü gibi görünüyor. Yeni bir dengeleme ile bu durum değişebilir kanısındayım.


3 - Tomruk


Clash Royale Tomruk

Fark ettiyseniz, Tomruk aslında oyundaki en popüler Efsanevi karttır. Yaklaşık olarak 12 kare bir etkisi vardır. Sadece 2 iksir ile Tomruk çok fazla iş yapar. Goblinler , Goblin Çetesi, İskelet Ordusu, Prenses ve Mızraklı Goblinleri kolayca öldürür. Sihirbaz, Cadı, Gece Cadı. Prens, Karanlık Prens ve Koçbaşı gibi kartların saldırılarını sıfırlar ve hasar verir. Daha önce hasar verdiğiniz Kuleyi imha edebilir. Tomruk çok yönlü bir karttır.


 2 - Buz Büyücüsü 


Clash Royale Buz Büyücüsü

Buz Büyücüsü sadece 3 iksir için oldukça iyi bir kart. Bu kart ile savunma yapabilir ve baskıyı azaltabilirsiniz. Son derece düşük hasar verme gücü onu bu listede 9 numara yapıyor. Kesinlikle harika bir kart ama kendi zayıf yönleri var.


1- Elektro Büyücü


Clash Royale Elektro Büyücü

Elektro Büyücü çok yönlü bir karttır. Hemen her Deste ile uyum sağlayabilir.


Clash royale efsanevi kartlar nasıl çıkarılır 

Efsanevi kart çıkarma taktiği

Clash royale efsanevi sandık düşürme 

Kaynak: crarena