Bu Güncellemeler yayınlanmamıştır! 23 Ocak’ta yayınlanacaktır.

Bu Güncellemeler yayınlanmamıştır! 23 Ocak’ta yayınlanacaktır. RoyaleTrkc21.01.2017

Bu ayın denge değişikliklerinde ünlü Elit Barbarları gözden geçirip en yüksek savunma değerlerini ve diğer özelliklerini biraz azaltacağız.


Elit Barbarlar: İsabet Puanı -%4, Hasar -%4, Vuruş Hızı 1,5 saniye (1,4 saniyeydi)

  • Bu üç değişikliğin her biri küçük değişiklikler olsa da, toplam etkileri fark edilir olacak ve Elit Barbarları daha makul hale getirecekler. İstediğimiz şey onları güçsüzleştirmek değil, yalnızca fazla güçlü olmalarını engellemek.

Çarpma: Hasar -%6

  • Çarpma, uzun zamandır oyunda en çok kullanılan kartlardan biri. Bu değişiklik sayesinde aynı seviyedeki Goblinleri tek atışta yok edemeyecek.Goblin Fıçısı Goblinlerini de buna dahil! Bu sayede, Oklar gibi diğer büyüler alternatif olarak öne çıkabilecek.

Elektro Büyücü: İsabet Puanı +%9, Geliş Hasarı -%6

  • Önemli bir diğer haber de, Alev Topunun artık aynı seviyedeki Elektro Büyücüleri yok etmeyeceği. Geliş hasarının azaltılması da yukarıdaki Çarpma değişikliğiyle tutarlı olması için.

Mega Dalkavuk: Hasar -%4, Vuruş Hızı 1,5 saniye (1,4 saniyeydi)

  • Mega Dalkavuk, gücünü biraz azaltmamız gereken, çok kullanılan ve çok değerli bir savunma seçeneği. İsabet puanı yerine verdiği hasarı azaltmanın, zırhlı yapısına uygun daha iyi bir yaklaşım olacağını düşünüyoruz. Sonuçta bir Dalkavuk, ama tank gibi!

Okçular: İsabet puanı -%4

  • Okçular şu anda oyunda en iyi destek kartlarından biri. Güçlerini biraz azaltacağız, ancak yukarıdaki değişikliklerden sonra Elit Barbarlar ve Mega Dalkavuk ile dengelerini değiştirmemeyi hedefliyoruz.

Tomruk: Hasar -%4, geri püskürtme etkisi azaltıldı

  • Tomruğun geri püskürtme etkisinin azaltılması avantajlarını değiştirmiyor. Halen TÜM birlikleri geri püskürtebilen tek kart. Bu değişiklikteki hedefimiz, Tomruğun Arena’da sağladığı hakimiyet ve etkiyi kontrol altına almak. Hasarının biraz azaltılması ise Okçularla dengesinin aynı düzeyde kalması için.

Buz Golemi: İsabet puanı -%5, Ölüm Hasarı alanı ve yavaşlatma süresi azaltıldı

  • Buz Golemi önemli bir savunma seçeneği ve şu anda 2 İksir karşılığında çok fazla avantaj ve değer sunuyor. Ancak 2 İksirle mevzilendirilen tank birimi olarak önemli bir açığı kapatıyor, bu nedenle isabet puanlarını ve avantajlarını biraz azaltarak durumu dengeledik.

Buz Ruhu: Hasar -%10

  • Şu anda tek bir Buz Ruhu bir Minyonsürüsünün tamamını Taç Kulesinin bir atışıyla yok olacak duruma getiriyor. Bu durum, İksir değerleri karşılaştırıldığında bizce pek adil değil.

Büyücü: Menzil +0.5

  • Büyücünün kullanım oranı genelde biraz düşük. Menzilinin biraz artması diğer menzilli destek seçenekleriyle karşılaştırıldığında daha fazla tercih edilmesini sağlayacaktır.

Daha fazla ayrıntı için videoyu izleyin.

Kaynak: Clash Royale Ekibi