30/11 Yeni Dengeleme

30/11 Yeni Dengeleme RoyaleTrkc1.12.2016

Clash Royale'daki kart dengelemesiyle ilgili tutumumuz, oyun testinin ve istatistiklerin incelenmesiyle netlik kazanmaktadır. Özellikle kart kullanım oranlarına ve kazanma oranlarına bakıyoruz. Oyunu ince ayarlar yaparak ve olabildiğince eğlenceli kılmak için aylık dengeleme değişiklikleri yapacağız.

 

Bu denge değişikliklerinde Mega Dalkavuğu yumuşatıp İksir Toplayıcıyı eski görkemine kavuşturuyor ve daha fazlasını yapıyoruz!

 

Mega Dalkavuk: Hasarı %6 düşürüldü, Vuruş Hızı 1,3’ten 1,4’e düşürüldü 

En sık ve mücadelelerde kullanılan kartlardan olan Mega Dalkavuğun daha fazla ilgiye ihtiyacı vardı. Savunmada çok değerli olduğu ve neredeyse her türlü desteye uyduğu için hasarını azaltıp daha az tercih edilen bir seçenek haline getirmeye çalıştık.

 

İksir Toplayıcı: Üretim Hızı 9,5 saniyeden 8,5 saniyeye çıkarıldı, Ömrü 80 saniyeden 70 saniyeye düşürüldü

Son değişikliğimizde orta yolu bulmak için İksir Toplayıcıyı fazla kullanılan bir karttan daha az kullanılan bir kart haline getirdik! Üretim Hızını artırıp Ömrünü azaltarak yatırımınızı daha hızlı almanızı ve daha ödüllendirici bir kart olmasını sağlarken riskini azaltmadık.

 

Zehir: Hasarı %10 artırıldı

Yavaşlık etkisini azalttıktan sonra, Zehrin, özellikle Alev Topunun destede yer bulması için, diğer büyülerle boy ölçüşmesini hasarını artırarak sağladık.

 

Mezar Taşı: Yeniden Doğma Hızı 2,5 saniyeden 2,9 saniyeye düşürüldü

Mezar Taşı en çok kullanılan bina olduğu için biraz sakinleştirmeye çalıştık. Yeniden Doğma Hızını azaltarak İskeletleri yavaşlatıp Ömrünü 2 azaltmış olacağız.

 

Lav Tazısı: Lav Köpeği İsabet Puanı %1 düşürüldü

Bunu belli bir seviyedeki Lav Köpeklerine karşı Taç Kuleleri ile tutarsız iletişimi düzeltmek için yaptık


Clash Royale EkibiKaynak: Clash Royale Ekibi